ultrasonografia sprzedaż doradztwo

Poradnik

Film - Autoprezentacja

Autoprezentacja to bardzo ważny element. Jeśli w ciągu minuty nie jesteśmy w stanie zainteresować rozmówcy swoją osobą, nawet jeśli nie ustrzegniemy się przy tym błędów, to nie możemy mysleć o sukcesie. To jak zaprezentujemy się na początku pozostaje z nami na długo. Nie bójmy się działać, nie zrażajmy się niepowodzeniami, bądźmy otwarci na krytykę i kroczmy zdecydowanie do przodu.

Artykuł - Jak kupić aparat USG?

Kupno aparatu ultrasonograficznego nie jest tak łatwe jak mogło by się wydawać. Jest to skomplikowany proces, przez który trzeba przejść w sposób świadomy i w którym wiele elementów musi wystąpić i być wzajemnie kompatybilnych, by ostatecznie podpisać umowę na ten najlepszy z punktu widzenia placówki medycznej sprzęt do badań USG.

Film - Podstawowe szkolenie z obsługi USG - gałkologia

Tak zwana gałkologia to podstawowe szkolenie USG z obsługi aparatu  przeprowadzane przez dostawcę w gabinecie użytkownika. Od tego elementu zaczyna kurs także każda dobra szkoła USG.
Ponieważ najtrudniej mówi się i słucha oraz zadaje pytania o rzeczy pozornie oczywiste, nie jest ono łatwe ani dla dostawcy ani dla użytkownika. Efektywność i jakość tego szkolenia zależy od przygotowania, wiedzy i stopnia ustrukturyzowania przekazywanych informacji przez dostawcę. Z drugiej strony konieczne jest zaangażowanie, skupienie i uwaga ze strony użytkownika. Warto skoncentrować się na tym etapie przygotowania do pracy z aparatem USG, nawet jeśli pewne elementy wydają się oczywiste, łatwe i niewymagające dodatkowych wyjaśnień. Warto pozwolić szkolącemu przeprowadzić się według określonej logiki przez najważniejsze funkcjonalności aparatu. Spełnienie tych dwóch warunków zagwarantuje optymalne wykorzystanie zakupionego sprzętu, zwłaszcza jeśli jest to pierwszy aparat USG.

Artykuł - Jak wybierać aparat USG do NZOZ?

Według szacunkowych danych w Polsce jedynie ¼ z ponad sześciu tysięcy NZOZ ów, posiada aparat USG uzupełniając swoją ofertę i różnicując się na tym niezwykle konkurencyjnym rynku usług medycznych. Powód takiego stanu oczywiście jest złożony. Jednymi z podstawowych pytań na które często nie udaje się znaleźć szybko precyzyjnych odpowiedzi, a które są fundamentalne by podjąć decyzję o kupnie ultrasonografu są: ”Jaka jest cena aparatu USG i skąd wziąć pieniądze na zakup ultrasonografu?”, „Kiedy zwróci się kupiony aparat USG?” oraz „Jaki aparat USG do NZOZ , POZ potrzebuję?”,