ultrasonografia sprzedaż doradztwo

Nowe USG czy używane USG - Wybieramy aparat do USG

Rynek oferuje potencjalnemu nabywcy bogaty wybór obydwu typów sprzętu - różnych marek, w różnych konfiguracjach, wyposażonych w często tylko z pozoru różne funkcjonalności dające faktycznie podobne możliwości diagnostyczne. Już na samym poczatku warto podjąć decyzję czy wybieramy nowe USG czy używane/rekondycjonowane USG? Zależy to przede wszystkim od planów i zakresu jego wykorzystania, zasobności portfela oraz preferencji marki.
Wybierając używane USG warto zwrócić uwagę na kluczowe elementy, które pozwolą określić przydatność sprzętu do naszego gabinetu oraz jego faktyczny stan i „pochodzenie”. Te elementy to na przykład wiek, kraj pochodzenia, pierwszy właściciel, ilość zrobionych badań, paszport techniczny, przez kogo był serwisowany, tryby pracy aparatu, aktywne aplikacje kliniczne, rodzaj oferowanych i dostępnych na rynku głowic i części zamiennych. Niezwykle istotne jest również zaufanie do sprzedającego – zupełnie inaczej podejdziemy do kupna używanego aparatu od „kolegi po fachu”, a inaczej do pośrednika.
Kupując nowy aparat z dużo większą uwagą należy podejść do porównania ofert pod kątem asortymentowo - cenowym oraz wybrać dostawcę, który gwarantuje należytą opiekę okołosprzedażową w tym wsparcie techniczne, posiada kompetencje serwisowe i wiedzę merytoryczną w zakresie wykorzystania oferowanego przez siebie sprzętu.